STOPY SĄ MOJĄ PASJĄ

Wielu pacjentów odczuwa niepokój przed pierwszą wizytą u podologa.  Często to właśnie stres jest powodem przedłużającym podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii. Aby byli Państwo świadomi podjętej decyzji oraz tego co czeka Was na pierwszej wizycie, proszę zapoznać się z następującymi informacjami:

PRZY PIERWSZEJ WIZYCIE PRZEPROWADZAMY WYWIAD

Pacjent jest proszony o podanie informacji na temat chorób ogólnoustrojowych, przyjmowanych leków, przebytych urazach, operacjach, uczuleniach. Ważne, aby zawsze, gdy pojawią się nowe informacje zdrowotne, pacjent poinformował mnie o tym przy najbliższej wizycie.

PO WYWIADZIE PRZECHODZIMY DO OGLĘDZIN

Bardzo ważne, aby pacjent przed wizytą nie obcinał paznokci, nie usuwał zrogowaceń, nie stosował żadnych preparatów chemicznych np. środków na odciski, nie moczył stóp przed wizytą. Pozwoli mi to najlepiej oceniać „rzeczywisty” stan stóp pacjenta.

Po całkowitej ocenie stanu stóp, pacjent uzyska informacje na temat proponowanych zabiegów, terapii oraz jeśli zaistnieje taka konieczność, skierowanie do innych specjalistów.

Każdy pacjent i jego problemy są dla mnie ważne. Nie ma trudnych pytań, każdy pacjent i jego wątpliwości oraz pytania na pewno nie będą zbagatelizowane. Z wielką chęcią odpowiem na nurtujące Państwa pytania.