Modzele to nagromadzona w danym miejscu pogrubiona warstwa rogowa skóry. Przybierają owalny lub okrągły kształt, są płaskie, bezbolesne o żółtawym zabarwieniu. Podczas chodzenia może być odczuwalne pieczenie w zmienionych miejscach. Modzele występują najczęściej pod głowami kości śródstopia, piętach, opuszkach palców oraz krawędziach stopy.

DLACZEGO POWSTAJĄ MODZELE I ZROGOWACENIA?
  • deformacja szkieletu stopy
  • obniżenie łuku poprzecznego stopy
  • nadmierne i zbyt częste usuwanie martwego naskórka
  • źle dobrane obuwie
WIZYTA U PODOLOGA

Do gabinetu podologicznego należy zgłosić się od razu po pojawieniu się niepokojących zmian. Przy utracie elastyczności naskórka, może dojść do jego przerwania ciągłości – pęknięć, co może doprowadzić do infekcji grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych.
Zadanie podologa jest ustalenie przyczyny powstania modzeli. Od tego zależą dalsze działania. Jeżeli do powodów powstania modzeli zaliczymy deformacje szkieletu stopy, wówczas oprócz podstawowego zabiegu usunięcia zmian, należy wykonać indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne, które skoryguje dany problem. W przypadku, gdy do przyczyną będzie nadmierne usuwanie zrogowaciałej skóry, zaleca się kilka systematycznych spotkań z podologiem, w celu poprawienia stanu skóry.
Pamiętajmy, że znalezienie przyczyny problemu oraz systematyczne wykonywanie zabiegów daje nam większe szansę na skuteczne pozbycie się modzeli.
Usunięcie modzeli nie jest możliwe podczas jednej wizyty w gabinecie. Czas usuwania zmian jest trudny do oszacowania. Zazwyczaj trzeba liczyć się z koniecznością wykonania kilku zabiegów.

CZUJ SIĘ BEZPIECZNIE!

W moim gabinecie podologicznym używa się narzędzi sterylnych. Każdy pacjent może je rozpoznać, ponieważ znajdują się w specjalnych, oznaczonych pakietach, które otwierane są bezpośrednio przed zabiegiem.

Umów się na wizytę!

Przyjmuję dzieci, osoby dorosłe i seniorów.