WYKORZYSTYWANE MATERIAŁY

Materiał bazowy stosowany w naszych wkładkach pochodzi od światowych liderów w zakresie produkcji tworzyw termoplastycznych. Jest to system „zamkniętokomórkowy”, który dzięki swojej budowie nie chłonie wilgoci (a zarazem potu), materiał o wyjątkowych właściwościach amortyzacyjny, dający wyjątkowy komfort podczas użytkowania wkładki.

Materiały wyściółkowe stosowane w naszych wkładkach również pochodzą od najlepszych europejskich producentów. Zostały poddawane licznym badaniom i testom klinicznym, dzięki czemu posiadają świadectwa dopuszczenia do obrotu jako produkty medyczne.

Dbamy o odpowiednie dostosowanie materiału pokrywającego wkładkę do konkretnych wymagań zdrowotnych pacjenta. Materiały komfortowe zastosujemy  dla stopy wrażliwej lub z problemami, wyściółki antypoślizgowe wykorzystamy dla sportowców i osób aktywnych zawodowo.

Do zwiększenia komfortu chodu w codziennym użytkowaniu proponujemy wyściółkę PEDUP. Jest to materiał antybakteryjny, perforowany. Jego gładka powierzchnia pozwala na delikatne przemieszczanie się stopy w bucie, zapobiegając w ten sposób niepotrzebnym dodatkowym napięciom stopy. Wewnętrzna warstwa absorbuje wilgoć, dzięki czemu stopa pozostaje cały dzień sucha. Materiał ten łatwo utrzymać w czystości, po oczyszczeniu wysycha w ciągu kilku sekund. Nie zmienia swych właściwości nawet po kilku praniach. Szczególnie polecany dla osób z nadmierną potliwością  stóp.


 RODZAJE WKŁADEK

Nasi klienci mogą wybrać dla siebie indywidualne wkładki, uwzględniające różne dyscypliny sportowe, a także wady, z jakimi się borykają. W swojej ofercie prezentujemy następujące rodzaje:

 

 Zwiększona  amortyzacja przodostopia.

 

Zwiększona amortyzacja   pięt.

 

Bieganie – odciążenie głowy i kości śródstopia, poprawa stabilizacji oraz prowadzenia przodostopia z zachowaniem optymalnego kierowania siłą odbicia.

 

Rolki, łyżworolki – specjalne wkładki używane w celu zmniejszenia napięcia przy podrażnieniu ścięgien. Amortyzacja MFKI oraz II.

 

Jogging – amortyzacja przodostopia oraz tyłostopia   w celu ochrony stawów skokowych.

 

 Nordic-walking – szczególne odciążenie głów kości śródstopia.

 

Golf (dla prawo uderzających)  odciążenie oraz amortyzacja najbardziej obciążonej części stopy podczas uderzenia, redukcja obciążenia śródstopia podczas długiego marszu.

 

Golf (dla lewo uderzających)

 

Tenis – odciążenie i amortyzacja najbardziej obciążonych części stopy podczas szybkiego sprintu  oraz szybkich zwrotów.

 

Sport halowy – odciążenie i amortyzacja głowy pierwszej kości śródstopia oraz stawów śródstopno-paliczkowych i amortyzacja pięty.

 

Szczególnie wrażliwe śródstopie – delikatna pelota metatarsalna.

 

Ostroga piętowa – szczególne odciążenie pięty.

 

Ostroga piętowa –   szczególne odciążenie        pięty.

 

Zmiany podeszwowe – wkładka stosowana w przypadku zapalenia   rozcięgna podeszwowego.

 

Halux

 

Wkładka mająca zastosowanie głównie w sporcie (derotacja  stopy).

 

Obniżenie napięcia i przeciążenia w przodostopiu. Wzmacnie działania peloty metatarsalnej.

 

 Obniżenie  napięcia i   przeciążenia pięt.

 

 

Wkładki stosowane w celu zmniejszenia obciążenia na palcach stopy, z równoczesnym zachowaniem stabilności.